YİA- FAALİYET VİDEOSU
YİA- YENİ İNSAN AKADEMİ HAKKINDA

Her zamanın ruhu farklıdır. Bilginin çok hızla yenilendiği ve geliştiği bir dönemdeyiz. İnsanın yeni gelişmelere karşı, uyum ve sürekli bir yenilenme ihtiyacı var. Bu uyum ve yenilenme sağlanmadığında, bireysel ve toplum olarak yaşanan sorunlara sıklıkla şahit oluyoruz.

Bu aşamada, yenilik ve gelişmelerin hızlı ve doğru olarak tespit edilmesi; nitelikli uyum ve eğitim programlarının hazırlanması; sürdürülebilir eğitimlerin verilmesi ve “Yeni İnsan” profilinin sürekli güncellenmesi için uzmanlara ihtiyaç duyuyoruz.

Öykümüz, bu düşünceleri gerçekleştirmek hedefiyle başladı. Ebeveynlere, uzmanlara, ruh sağlığı uzmanlarına, eğitimcilere, üniversite öğrencilerine, okullara, STK’lara ve kurumlara hizmet verecek olan kuruluşumuzun ismini de “Yeni İnsan Akademi” olarak koyduk.

Yeni İnsan Akademi, 35 yıllık yayıncılık ve eğitim alanında oluşan tecrübenin birikimi ile kuruldu.

Öykümüzü hayata geçirmek için ulusal, uluslararası katılımcılara yönelik nitelikli söyleşiler, atölyeler, eğitimler, çalıştaylar, sempozyumlar ve özel buluşmalar gerçekleştiriyoruz.  Programları yüz yüze ve online olarak düzenliyoruz. Yurt içi ve yurt dışından çok önemli uzmanları sizlerle buluşturuyoruz.

Kuruluşumuza katkıda bulunan değerli hocalarımıza ve kuruluşlara teşekkür ve sevgilerimizle…

Yeni İnsan Akademi
Farklı bakış açılarıyla, yeni başlangıçlara…
@yeniinsanakademi

 

Her kuruluş ve kurumu ayrıcalıklı kılan; kuruluş öykülerinin üzerine inşa ettiği değerler ve ilkelerdir. 

Dil, din ve ırk ayrımı olmadan bütün canlılara özel olarak hizmet etmeyi görev bilen dünyamızdan; değerler ve ilkelerimizi oluştururken ilham alıyoruz.  İnsana hizmeti, dünyada yapılacak en kıymetli hizmet olarak kabul ediyoruz. Elimizden geldiği kadar sürdürülebilir nitelikli hizmet verebilmeyi, değerler ve ilkelerimizin tam ortasına koyduk. Çünkü yaratılış gayemizin bu olduğuna inanıyoruz.

Sosyal girişim kuruluşu olarak, geniş ekibimizle bu ilkeler ve değerler etrafında birleşiyoruz. Yorgun insanların gönüllerine, güzel duygular, düşünceler ekmek ve değerli hissettirmek istiyoruz.

Yeni İnsan Akademi
Farklı bakış açılarıyla, yeni başlangıçlara…
@yeniinsanakademi

Öykümüzü hayata geçirmek için ulusal, uluslararası katılımcılara yönelik nitelikli “Uzmanlık Atölyeleri, Yenilenme Atölyeleri,  Duygusal Kas Atölyeleri, Ufuk Açıcı Buluşmalar” isimli özgün programlarla birlikte, çalıştaylar ve sempozyumları hayata geçireceğiz. Programları, online ve yüz yüze olarak düzenleyeceğiz.

Ebeveynlere, uzmanlara, ruh sağlığı uzmanlarına, eğitimcilere, üniversite öğrencilerine, okullara, STK’lara ve kurumlara hizmet vereceğiz.

Faaliyetlerimizi güz, bahar ve yaz olarak üç farklı dönem yapacağız. Arama bölümünde “ebeveyn, uzman, ruh sağlığı uzmanı, eğitimci, üniversite öğrencisi, kuruluşlar, kurumlar” gibi kriterleri yazarak size uygun eğitimlerin inceleyip ön başvuru yapabilirsiniz.

Yeni İnsan Akademi
Farklı bakış açılarıyla, yeni başlangıçlara…
@yeniinsanakademi

Yurt İçi Eğitimcilerimizden…
Mehmet TEBER, Klinik Psikolog
Dr. Olcay GÜNER, Klinik Psikolog
Nur DİNÇER, Klinik Psikolog
Çağla Tuğba SELVEROĞLU, Klinik Psikolog
Gökçe GÜL, Klinik Psikolog
Talha TOLUNALP, Klinik Psikolog
Elif Berra ÇİFTÇİ, Klinik Psikolog
Elif Konar ÖZKAN, Öğr. Üyesi

Yurt Dışı Eğitimcilerimizden…
Kerry Kelly Novick, PsyD
Jack Novick, PsyD
Dr. M. Susan Keller, PsyD
Dr. Pat Pernicano, PsyD
Dr. Joyce C. Mills, PsyD

Koordinasyon Sorumlusu
Merve Dilara ERBAŞ, Çocuk Gelişimci

Ülkemizin önemli kuruluşları olan Yenikapı Psikoloji ve Terapi Yayınları, Yeni Aile Yayınları, Digete Çocuk, Digete Market, Oyun Terapileri Enstitüsü gibi kuruluşlarla yaptığımız iş birlikleriyle farklı dönemlerde özel avantajlar sunacağız.

Yeni İnsan Akademi
Farklı bakış açılarıyla, yeni başlangıçlara…
@yeniinsanakademi

Uzmanlar, eğitimciler, ebeveynler ve üniversite öğrencilerine yönelik YİA Üyelik Sistemi hazırlanmıştır.
YİA Üyelik Menüsü’nde size uygun bölümün butonuna tıklayarak üyelik ön başvurusunu yapabilirsiniz.

Yeni İnsan Akademi
Farklı bakış açılarıyla, yeni başlangıçlara…
@yeniinsanakademi