Program: 22 Mayıs 2023 I Pazartesi I 21.00-23.00 I Ön başvuru: 22.04.2023- 20.05.2023
Bağlanma Sorunları ve Theraplay
“Bağlanma sorunlarına özel dokunuşlar…”

Eğitimci: Burcu Yarapsanlı Zayim, Uzman Klinik Psikolog


YİA- Uzmanlık Atölyeleri
Program Adı Bağlanma Sorunları ve Theraplay
Eğitimci/ler Burcu Yarapsanlı Zayim, Uzman Klinik Psikolog
Moderatör Yeni İnsan Akademi
Dönem Güz
Ay Mayıs
Ders Sayısı 2
Tarih 10.04.2023
Gün Pazartesi
Saat/ler 21.00: 23.00
Katılım Şekli Online, zoom programı üzerinden. Ödeme yaptığı halde programa katılamayan başvuru sahiplerinin, 15 gün içerisinde programın zoom kaydını izleme hakları vardır.
Katılım Adresi Başvuru adresindeki e-posta adresine katılım linki gönderilecektir.
Materyaller ve Fırsat * YİA Katılım Sertifikası verilmektedir.
* Program kaydı alınmaktadır. Kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyenler için 15 gün içinde tekrar izleme hakkı verilmektedir.
* Katılımcılar, eğitimcinin bölüm yazarı olduğu “Türkiye’de Theraplay Oyun Aile Terapisi Uygulamaları Kitabı”nı almak isterse, Digete Market tarafından özel indirim çeki verilecektir. İndirim çeki @digetemarket instagram hesabından talep edilmektedir.
Ücret * Program ücreti, 360 TL’dir.
* YİA Üyeleri ve Elin Elimde Projesi Üyeleri’ne özel indirim yapılmaktadır. İndirim kodunu @yeniinsanakademi instagram DM’den alabilirsiniz.
* Gelirin %10’da depremzede çocuklar için hazırlanan Elin Elimde Projesi kapsamında hazırlanan Bi’ Kutu Umut Etkinlik Seti Projesi’ne aktarılacaktır.
Konu Çocuklarla bağlanma sorunlara hakkında, Theraplay metoduyla izlenecek yollar ve dikkat edilecek konular. 
Kazanımlar Çocukluk dönemindeki bağlanma konuları nelerdir?,
Bağlanma konuları neden önemlidir?,
Bağlanma konuları nasıl anlatılmalı?,
Bağlanma dönemi sağlıklı gelişmediğinde yaşanabilecek olumsuz durumlar ve
Yaşanmış yerel örnekler hakkında katılımcılar farkındalık kazanacaktır.
Türü YİA Uzmanlık Atölyeleri Programı
Katılım Şekli Online, Zoom programı üzerinden.
Ödeme yaptığı halde programa katılamayan başvuru sahiplerinin, 15 gün içerisinde programın zoom kaydını izleme hakları vardır. Başvuru adresindeki e-posta adresine katılım linki gönderilecektir.
Süre 45 dakikalık 2 oturum. Soru, cevap. Toplam 2 saat.
Materyaller YİA Katılım Sertifikası
Materyaller ve Fırsat * YİA Katılım Sertifikası verilmektedir.
* Program kaydı alınmaktadır. Kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyenler için 15 gün içinde tekrar izleme hakkı verilmektedir.
* Katılımcılar, eğitimcinin bölüm yazarı olduğu “Türkiye’de Theraplay Oyun ve Aile Terapisi Uygulamaları Kitabı”nı almak isterse, Digete Market tarafından özel indirim çeki verilecektir. İndirim çeki @digetemarket instagram hesabından talep edilmektedir.
Katılımcılar Ruh sağlığı uzmanları, oyun terapistleri, çocuklar ve ailelerle çalışan uzmanlar, sağlık personeli, çocuk gelişimciler, aile danışmanları, ilgili üniversitelerin 4. sınıf öğrencileri.

Bağlanma Sorunları ve Theraplay
“YİA Uzmanlık Atölyeleri Programı”

Burcu Yarapsanlı Zaim, Uzman Klinik Psikolog

Çığır açan Theraplay Metodu’nun etkisini birçok alanda görmekteyiz. Çocuklarda bağlanma sorunlarında, Theraplay Metodu’yla oldukça şaşırtıcı sonuçlar elde edilmektedir.

Yapılacak atölye çalışmasında konunun genel çerçevesiyle birlikte uygulanabilir, başarılı ve örnek çalışmalara yer verilecektir.

Katılımcılar, “Çocukluk dönemindeki bağlanma konuları nelerdir?, Bağlanma konuları neden önemlidir?, Bağlanma konuları nasıl anlatılmalı? Bağlanma dönemi sağlıklı gelişmediğinde yaşanabilecek olumsuz durumlar ve Yaşanmış yerel örnekler” hakkında katılımcılar farkındalık kazanacaktır.

Program 2 oturumdan oluşacaktır.

Ruh sağlığı uzmanları, oyun terapistleri, çocuklar ve ailelerle çalışan uzmanlar, çocuk gelişimciler, aile danışmanları, ilgili üniversitelerin 4. sınıf öğrencileri.

Materyaller
* YİA Katılım Sertifikası verilmektedir.
* Program kaydı alınmaktadır. Kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyenler için 15 gün içinde tekrar izleme hakkı verilmektedir.
* Katılımcılar, eğitimcinin bölüm yazarı olduğu “Türkiye’de Theraplay Oyun ve Aile Terapisi Uygulamaları Kitabı”nı almak isterse, Digete Market tarafından özel indirim çeki verilecektir. İndirim çeki @digetemarket instagram hesabından talep edilmektedir.
* YİA Üyeleri ve Elin Elimde Proje Gönüllüleri2ne özel indirim yapılmaktadır.

Burcu Yarapsanlı Zayim, Uzman Klinik Psikolog

2005 yılında ÖSYM’den başarı bursu kazanarak girdiği Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek derece ile mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında yurt içi ve yurt dışında psikoloji araştırmalarıyla ilgili akademik çalışmalarda ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır. Lisans dönemi içerisinde 2006-2007 yılları arasında Warsaw School of Social Psychology Üniversitesinde bir dönem İngilizce olarak eğitim almış ve daha sonrasında Maltepe Üniversitesinde burslu olarak devam ettiği Psikoloji bölümünden 2009 yılında başarıyla mezun olmuştur.

Uzman lisans dönemi boyunca ilkokul öğrencilerinde bilgisayar ve televizyon bağımlılığını araştıran sosyal çalışmalara katılmış anaokulu eğitimi alan çocuklarda, erken çocukluk döneminde görülen gelişimsel ve davranışsal sorunlarla ilgili ebeveynlere yönelik psiko-eğitim çalışmaları düzenlemiştir. Ayrıca lisans dönemi içerisinde engelli bireylerle ilgili gönüllü projelerde de yer alan uzman Otizm, Asperger Sendromu, Down Sendromu, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Özgül Öğrenme Güçlüğü ile hafif zeka problemleri nedeniyle öğrenme güçlüğü yaşayan özel çocukların öğrenme yöntemlerini destekleyen materyal geliştirme çalışmalarında bulunmuştur. Bu süreçte çocukların gelişimsel takiplerini raporlandırıp ebeveynlere sunarak ebeveyn bilgilendirme çalışmalarını yürütmüştür. Bu çalışmalar neticesinde uzman, anaokullarında ve özel rehabilitasyon merkezlerinde aktif çalışmalarda bulunarak hem normal gelişim gösteren çocukları hem de özel çocukları ve onların aileleriyle olan süreci kapsamlı olarak tanıma fırsatı yakalamıştır.

Lisans son sınıfta ise geriatri alanıyla yakından tanışarak yaşlılık psikolojisi üzerine edindiği psikoloji bilgilerini lisans bitirme tezi olarak derlemiş ve huzur evlerinde kalan yaşlı danışanlar ile görüşerek yaşlılıkta depresyon ve duygu durum halleri üzerine bitirme tezini sunmuştur.

Lisans eğitiminin akabinde uzman, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimine başlayarak “Çocuklarda Depresyon Belirtilerinin Yordanmasında Yaşanmış Olumsuz Olaylar, Algılanan Anne-Baba Tutumu, Öğrenilmiş Çaresizlik ve Umutsuzluğun Rolü” konulu tezini yazmış ve uzmanlık stajını Maltepe Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Psikiyatri Servisinde tamamladıktan sonra  klinik psikolog ünvanını almıştır. Yüksek lisans dönemi boyunca birçok sempozyum ve seminere katılan uzman yetişkin, çocuk ve ergen psikolojisi ile ilgili psikoterapi eğitimleri almaya devam etmiştir.

Uzman, 2011-2014 yılları arasında klinik psikolog olarak çeşitli kurum ve hastanelerde aktif olarak görev almış olup, 2014 yılında Tekirdağ’ın ilk psikolojik danışmanlık merkezi olan Mutlu Yaşam Psikolojik Danışmanlık Merkezini kurmuştur. Kurucusu olduğu merkezinde önce Trakya bölgesine olmak üzere geniş kapsamlı hizmet veren uzman daha sonrasında kurumun bünyesinde verilen hizmetleri ulusala ve globale ulaştırabilmek adına online alanda da çocuk, ergen, yetişkin, çift ve aile danışmanlıkları yapmaya başlamıştır. Özellikle çocuk, ergen ve ailelere yönelik yaptığı terapi çalışmalarının sonucunda 2020 yılında “İşler Nerede Tersine Döndü?” isimli kitabını yazarak bu alandaki bilgilerini çocuk, ergen ve yetişkinlerin faydalanabileceği sade bir dille okuyucularıyla buluşturmuştur.

Yoğun düzeyde çocuk, ergen ve ebeveynlere de danışmanlık yapan uzman, Theraplay oyun terapisi çalışmalarıyla bilgilerini zenginleştirerek Türkiye’de Theraplay Oyun Terapisi eğitimini veren tek Türk eğitmen olan uzman psikolog Aslı Candan Kodalak öncülüğünde hazırlanan Türkiye’de Theraplay Oyun ve Aile Terapisi Uygulamaları kitabının iç bölüm yazarlarından biri olarak “Bağlanma Sorunları ve Theraplay” konusunu kaleme almıştır.

Uzman, şu anda Mutlu Yaşam Psikolojik Danışmanlık Merkezinde çocuk, ergen, yetişkin, çift ve kanser tedavisi alan bireylere psikoterapi, psikolojik danışmanlık ve psikolojik ölçme değerlendirme (dikkat, zeka, kişilik, gelişim ölçek ve testleri) hizmetleri vermektedir.

Ayrıca uzman, “Çocuğunuza İyi Gelen Ebeveyn misiniz?” başlıklı ebeveynlerle yaptığı uygulamalı seminerlerine, “Daha Dikkatli Olmayı Kim İstemez?” başlıklı dikkat ve odaklanma sorunu yaşayan öğrencilerle yaptığı bireysel ve grup çalışmalarına,  “Sınav Stresini Yönetebilme Becerileri” başlıklı uygulamalı bireysel, grup ve online çalışmalarına da devam etmektedir.

Klinik psikolog ve yazar olarak mesleki çalışmalarına devam eden uzman seanslarında ağırlıklı olarak; Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Çift ve Evlilik Terapisi, Theraplay Oyun Terapisi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Regresyon Terapisi, Cinsel Terapi, dikkat Terapisi ve Psiko-onkoloji danışmanlığına yönelik ekolleri kullanmaktadır.

Ayrıca uzman kurumsal firmalar ile eğitim kurumlarına yönelik online ve yüz yüze danışmanlık hizmetleri de vermektedir.

KİMLER KATILABİLİR?:
Ruh sağlığı uzmanları, oyun terapistleri, çocuklar ve ailelerle çalışan uzmanlar, sağlık personeli, çocuk gelişimciler, aile danışmanları, ilgili üniversitelerin 4. sınıf öğrencileri.

BAŞVURU FORMU:
Katılım kriterlerine uygunsanız, başvuru formunu doldurabilirsiniz. Başvuru formunuza onay e-posta adresinize gönderilecektir.

ÖDEME:
Onay linki akabinde “ödeme linkine tıklayarak” veyahut eğitim ödeme portalının bulunduğu “www.digetemarket.com” sitesinde bulunan, eğitimler sekmesindeki ilgili eğitimi seçerek ödeme yapabilirsiniz.

PROGRAM KATILM LİNKİ:
Programa katılım linki, kayıtlı e-posta adresinize gönderilecektir.

ÖDEME YAPTIĞI HALDE KATILAMAYAN BAŞVURU SAHİPLERİ:
Ödeme yaptığı halde programa katılamayan başvuru sahiplerinin, 15 gün içerisinde programın zoom kaydının tekrarını izleyebilme hakları vardır.

İLETİŞİM:
Merak ettiğiniz hususlar olduğunda veyahut sorun yaşadığınız durumlarda aşağıdaki iletişim kanallarından irtibat kurabilirsiniz.

E-posta           : [email protected]
Instagram     : @yeniinsanakademi
Telefon           : 0533 314 30 99
Whatsapp      : 0850 305 35 99

Ön Başvuru Yap

*Ön başvuru onayı, e-postanıza gönderilir.

Ödeme Linki

* Ön başvuru onayından sonra, www.digetemarket.com eğitim portalından ilgili program adı seçilerek ödeme yapılır.

Ödeme Yaptığı Halde Katılamayan Başvuru Sahipleri:
Ödeme yaptığı halde programa katılamayan başvuru sahiplerinin, 15 gün içerisinde programın zoom kaydının tekrarını izleyebilme hakları vardır.