Program: 01-  08 Haziran Perşembe
(2 Hafta, 40 dakikalık 8 oturum. Eğitimciler blok derste yapabilir.)
Ön başvurular: 20 Mayıs- 30 Mayıs
‘YİA Duygusal Kas Atölyeleri’

Program Adı Çocukların Duygusal Kas’larını Güçlendirmek “Duygusal Kas Tekniği’yle Hazırlanmıştır.”
Eğitimciler Klinik Psikolog Çağla Tuğba Selveroğlu,
Klinik Psikolog Gökçe Gül
Uygulama Yeni İnsan Akademi, Duygusal Kas Atölyeleri
Dönem Bahar
Ay Haziran
Oturum Sayısı 40 dakikalık 8 oturum. (Eğitimciler blok derste yapabilir.)
Tarih 01- 08 Haziran, 21.00-23.00 (2 Hafta, 8 Oturum)
Gün Perşembe
Saat/ler 20.30- 23.30
Katılım Şekli Online, zoom programı
Yüz Yüze Katılım Adresi x
Materyaller Duygusal Kas Kitabı,
Duygusal Kas Ebeveyn Rehberi ve
YİA Duygusal Kas Katılım Sertifikası
(Atölye programı katılımcılarına ücretsiz olarak verilecektir.)
Fırsat * İlk programa katılanlar, (Ebeveynlerin Duygusal Kaslarını Güçlendirmek Atölye Programı, Güz Dönemi Ekim-Kasım)
bu programa %20 indirimle katılabilecektir. İndirim çeklerini @yeniinsanakademi instagram hesabından alabilirsiniz.* Katılımcılar, “Duygusal Kas Kitabı, Duygusal Kas 0-3 Yaş Etkinlik ve Oyun Kitabı, Duygusal Kas 0-3 Yaş Etkinlik Kartları”nı almak isterse @digetemarket hesabından ek indirim alabilirler.
Ücret 600 TL (Vade farkı olmadan iki taksit yapılmaktadır.)

Çocukların Duygusal Kas’larını Güçlendirmek “Duygusal Kas Tekniği’yle Hazırlanmıştır.”

0-6 yaş arasında her yaşa ait ebeveyn ve çocukların Duygusal Kas’larını geliştirmeye yönelik özel uygulamalar geliştiren Duygusal Kas Tekniği’nin ilk eğitimi ebeveynlere yönelik olmuştu. İkinci olarak çocuklara yönelik programa başlıyoruz.

0-3 yaş ve 3-6 yaş olmak üzere iki haftada toplam 8 oturumda olarak anlatılacak programın eğitimlerini Klinik Psikolog Çağla Tuğba Selveroğlu ve Klinik Psikolog Gökçe Gül verecektir.

Duygusal Kas Nedir?

Amerikalı ünlü psikanalistler Psikolog Kerry Kelly Novick ve Jack Novick’lerin hazırladığı Duygusal Kas Tekniği, Türkiye’de.

3 Y ile ifade edilen “Yenilenme, Yol Açma, Yerleştirme” Duygusal Kas Tekniği; Amerikan Psikanaliz Dergisi’nde de övgüyle bahsedilmiştir. Güçlü, başarılı ve mutlu çocuklar yetiştirmek isteyen ebeveyn, eğitimci ve uzmanlar için kolay, etkili ve eğlenceli özel bir metottur.

0-6 Yaş grubunda, her yaşa ayrı uygulamalar geliştiren hitap eden Duygusal Kas Tekniği’yle güçlü aileler ve güçlü çocuklar ortaya çıkar.

Eğitimci: Çağla Tuğba Selveroğlu, Klinik Psikolog
2006 yılında Maltepe Üniversitesi psikoloji (burslu) bölümünü fakülte 3. olarak bitirmiş ve yine aynı üniversitede klinik psikoloji (burslu) yüksek lisansını tamamlamıştır. Hayatı boyunca hep meraklı ve çok soru soran bir çocuk olan Selveroğlu; mesleki gelişimi için pek çok eğitim almıştır.

Yayımlanmış 5 kitap bölümü ve bir adet bireysel kitabı bulunmaktadır. Aldığı tüm eğitimler onu en mutlu olduğu yere, çocukların iyileşme yolculuğuna yönlendirmiştir. Meslek hayatı boyunca çocukların, hikayelerle yaşadıkları zorlukların daha rahat üstesinden geldiklerini deneyimlemiştir. Bu deneyimden yola çıkarak hastalıklar, sağlık kontrolleri, tedavi sürecinde baş edilmesi gereken zorluklar konulu bir kitap serisi oluşturmaya karar vermiştir. Çocuklara şifa olması niyetiyle yazdığı bu seride Duygusal Kas Metodu’nu kullanmıştır.

Halen çocukların gelişim yolculuğuna eşlik edip ebeveynlere rehberlik etmeye devam etmektedir. Duygusal Kas Tekniği’nin Türkiye Genel Danışmanı olarak görev yapmaktadır.

Eğitimci: Gökçe Gül, Klinik Psikolog
Almanya‘nın Stade şehrinde 1986 yılında doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini aynı şehirde okudu. Almanca ana dilinin yanı sıra, İngilizce ve Fransızca eğitimi aldı. Hamburg Üniversitesi Psikoloji Fakültesi‘nde Klinik Psikoloji, İş ve Organizasyon Psikolojisi ve Pedagojik Psikoloji alanlarında, 2012 yılında yüksek lisans tezini tamamlayarak mezun oldu. Tez çalışmasını Klinik Psikoloji bölümünde, ‘İmplementation intention on Depression‘ başlığıyla, başarıyla tamamladı.

Yenikapı Psikoloji ve Terapi Yayınları‘nın çıkardığı, dünya çapında bir ilk olan, Çocuklar ile Online Terapi eserinin bölüm yazarıdır.

Yeni Aile Çocuk Yayınları‘nın ilk çocuk eserleri olan‚ Patiler Güvende  “Güven Kasım Gelişiyor“ ve Bağımsız Kanatlar “Bağımsızlık Kasım Gelişiyor““ kitaplarının yazarıdır.

Yeni Aile Yayınları Yurtdışı Yayınları, Genel Yayın Danışmanı olarak görev yapmaktadır.

KİMLER KATILABİLİR?:
Ebeveynler, eğitimciler, ruh sağlığı uzmanları, oyun terapistleri, çocuk gelişimcileri, aile danışmanları, özel eğitimciler, ilgili meslek grupları ve ilgili üniversitelerin 4. sınıf öğrencileri

BAŞVURU FORMU:
Katılım kriterlerine uygunsanız, başvuru formunu doldurabilirsiniz. Başvuru formunuza onay e-posta adresinize gönderilecektir.

ÖDEME:
Onay linki akabinde “ödeme linkine tıklayarak” veyahut eğitim ödeme portalının bulunduğu “www.digetemarket.com” sitesinde bulunan, eğitimler sekmesindeki ilgili eğitimi seçerek ödeme yapabilirsiniz. Vade farkı olmadan iki taksit yapılmaktadır.

PROGRAM KATILM LİNKİ:
Programa katılım linki, kayıtlı e-posta adresinize gönderilecektir.

İLETİŞİM:
Merak ettiğiniz hususlar olduğunda veyahut sorun yaşadığınız durumlarda aşağıdaki iletişim kanallarından irtibat kurabilirsiniz.

E-posta           : [email protected]
Instagram     : @yeniinsanakademi
Telefon           : 0533 314 30 99
Whatsapp      : 0850 305 35 99

Ön Başvuru Yap

*Ön başvuru onayı, e-postanıza gönderilir.

Ödeme Linki

* Ön başvuru onayından sonra, www.digetemarket.com eğitim portalından ilgili program adı seçilerek ödeme yapılır.