YİA Terapötik Hikâye Yazarları Gelişim Atölyeleri 
29 Ağustos Salı, 2023 I 21.00-22.30 I 30 Ağustos Çarşamba 2023 I 21.00-22.00 I Ön başvuru: 19- 28 Ağustos
TERAPÖTİK HİKÂYE YAZARLARININ SOSYAL MEDYA KULLANIMI ve KARİYER YOLCULUĞU
1. Program: Çağla Tuğba Selveroğlu “Klinik Psikolog” I Lügen Sarıçiçek “Eğitimci, Yazar, Sosyal Medya Danışmanı”
2. Program: Mehmet Teber “Klinik Psikolog”
YİA Terapötik Hikâye Yazarları Gelişim Atölyeleri

“Gelişmek ve geliştirmek üzerine özel programlar…”

Yeni İnsan Akademi’nin Terapötik Hikâye Yazarlık Atölyesi’ne katılan, kitabı çıkan ve yeni dönemde katılacak adaylara yönelik “YİA Terapötik Hikâye Yazarları Gelişim Atölyeleri” hazırlanmıştır. Farklı dönemlerde uzmanların katılımıyla atölyeler düzenlenecektir.

İlk aşamada iki program düzenlenecektir.

1.Atölye Programı:
Klinik Psikolog Çağla Tuğba Selveroğlu ve Eğitimci, Yazar, Sosyal Medya Danışmanı Lügen Sarıçiçek katılımıyla yapılacak “Terapötik Hikâye Yazarlarının Nitelikli Sosyal Medya Kullanımı”

2.Atölye Programı:
Klinik Psikolog Mehmet Teber katılımıyla yapılacak “Terapötik Hikâye Yazarlarının Kariyer Yolculuğu”

Programlar hakkında detaylar alt sekmelerde verilmiştir.

Program Ücreti ve Ödeme Kanalı:
* İki programın indirimli ücreti toplam 950 TL’dir.
* En alt sekmedeki ödeme linkinden ödeme sayfasına ulaşabilirsiniz.
 
01.Program: 

TERAPÖTİK HİKÂYE YAZARLARININ SOSYAL MEDYA KULLANIMI

Terapötik Hikâye Yazarlığı yolculuğuna çıkan adaylar, gelişim yolculuğunda kendilerini geliştirmesi gereken konulardan biri sosyal medya kullanımıdır. Hedef kitleyle sürdürülebilir ilişki kurabilmek için paylaşımlar, kullanılacak metin içerikleri, paylaşım teknikleri ve etkinlikler önem taşımaktadır.

Klinik Psikolog Çağla Tuğba Selveroğlu ve Sosyal Medya Danışmanı Lügen Sarıçiçek katılımıyla yapılacak program sonunda katılımcılar, sosyal medya kullanımıyla alakalı genel prensipler konusunda yetkinlik kazanacaktır. 01:30 sürecek eğitim konu anlatımı, örnek uygulamalar ve soru, cevaptan oluşacaktır.

Programa, Yeni İnsan Akademi’nin Terapötik Hikâye Yazarlık ve Anlatım Atölyesi’ne katılanlarla birlikte bu dönem katılmayı düşünen adaylar başvurabilmektedir.

Program İçeriği
* Doğru Bakış Açıları: Sosyal medya kullanımına yönelik doğru bakış açıları ve planlama
* Genel Kurallar: Sosyal medyanın etkili kullanımıyla alakalı genel kurallar
* Paylaşım Teknikleri: Doğru ve sürdürülebilir paylaşım teknikleri. Örnek paylaşımlar
* Soru-Cevaplar: Katılımcılarla soru ve cevaplar

Program Kazanımları
Katılımcılar, terapötik hikâye yazar adaylarının sosyal medya kullanımıyla alakalı genel prensipler konusunda yetkinlik kazanacaktır.

Eğitimciler:
* Klinik Psikolog Çağla Tuğba Selveroğlu,
* Eğitimci, Yazar, Sosyal Medya Danışmanı Lügen Sarıçiçek

Program Tarihleri:
* 29 Ağustos Salı, 21.00-22.30

Program Kanalı:
* Program online, Zoom programı üzerinden yapılacaktır.
* Katılım linkleri, başvuru aşamasındaki e-posta adresine gönderilecektir.

Program Materyalleri:
* YİA Katılım Belgesi verilmektedir.
* Program kaydı alınmaktadır. Kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyenler için 15 gün içinde tekrar izleme hakkı verilmektedir.

Kimler Katılabilir?
Programa, Yeni İnsan Akademi’nin Terapötik Hikâye Yazarlık ve Anlatım Atölyesi’ne katılanlarla birlikte bu dönem katılmayı düşünen adaylar başvurabilmektedir.

Çağla Tuğba Selveroğlu, Klinik Psikolog
2006 yılında Maltepe Üniversitesi psikoloji (burslu) bölümünü fakülte 3. olarak bitirmiş ve yine aynı üniversitede klinik psikoloji (burslu) yüksek lisansını tamamlamıştır. Hayatı boyunca hep meraklı ve çok soru soran bir çocuk olan Selveroğlu; mesleki gelişimi için pek çok eğitim almıştır.

Yayımlanmış 5 kitap bölümü ve bir adet bireysel kitabı bulunmaktadır. Aldığı tüm eğitimler onu en mutlu olduğu yere, çocukların iyileşme yolculuğuna yönlendirmiştir. Meslek hayatı boyunca çocukların, hikayelerle yaşadıkları zorlukların daha rahat üstesinden geldiklerini deneyimlemiştir. Bu deneyimden yola çıkarak hastalıklar, sağlık kontrolleri, tedavi sürecinde baş edilmesi gereken zorluklar konulu bir kitap serisi oluşturmaya karar vermiştir. Çocuklara şifa olması niyetiyle yazdığı bu seride Duygusal Kas Metodu’nu kullanmıştır.

Halen çocukların gelişim yolculuğuna eşlik edip ebeveynlere rehberlik etmeye devam etmektedir. Duygusal Kas Tekniği’nin Türkiye Genel Danışmanı olarak görev yapmaktadır.

Lügen Sarıçiçek
“Eğitimci, Yazar ve Sosyal Medya Danışmanı”
Merhaba, ben Lügen. Kendime ‘yolculuk insanı’ demeyi tercih ediyorum.. Mimarlık bölümü mezunuyum. Yıllar önce ”Bir şey eksik.” diyen iç sesime kulak verdim ve çevreme katkıda bulunma tutkusuyla Erickson Koçluk Okulu’nda ‘Çözüm Odaklı Koçluk’ eğitimini tamamlayarak, profesyonel koçluğa adım atmış oldum.  Eğitimin birinci modülünün sonunda ”Çevrene katkıda bulunmak istiyorsun da, şimdiye kadar kendine ne kadar katkıda bulundun?” sorusuyla yüzleştim ve o andan itibaren gerçek anlamda kendi yolculuğum başladı.

‘Yolculuk’ benim için gelişerek, kendini tanıma ve öze yaklaşma süreci olduğu kadar, aynı zamanda da gelişimi diğer insanlarla paylaşma süreci ve böyle bir paylaşım katkı sağlamanın en içten yollarından biri bence !

Yazmak, kitap okumak ve müzik yolculuğumda beni en çok motive eden şeyler diyebilirim. Sosyal medya danışmanlık yaptığım alanlardan biri. Tüm bunları bir araya getirdiğimiz (Kemal’le birlikte) ve daha fazlasını da ekleyerek, kendi yolculuğundaki herkesle birlikte paylaşarak çoğalacağımıza inandığımız bir instagram sayfamız var; Yolculuk İnsanları.

02.Program: 

TERAPÖTİK HİKÂYE YAZARLARININ YOLCULUĞU

Terapötik Hikâye Yazarlığı yolculuğuna çıkan adayların gelişim yolculuğunda kendilerini geliştirmesi gereken konulardan birisi de; gelişim ve kariyer planlamasıdır. Klinik Psikolog Mehmet Teber’in katılımıyla yapılacak program sonunda katılımcılar, gelişim ve kariyer planlaması konuları ele alınacaktır. Program konu anlatımı, örnek uygulamalar ve soru, cevaptan oluşacaktır.

Program İçeriği
* Doğru Bakış Açıları: Gelişim ve kariyer yolculuğuna yönelik doğru bakış açıları
* Planlama: Gelişim ve kariyer planlaması
* Örnek Uygulamalar: Örnek gelişim ve kariyer yolculukları
* Soru-Cevaplar: Katılımcılarla soru ve cevaplar

Program Kazanımları
Katılımcılar, terapötik hikâye yazar adaylarının gelişim ve kariyer yolculuğuyla ilgili genel konuları dinleyecektir.

Eğitimci:
* Klinik Psikolog Mehmet Teber

Program Tarihi:
* 30 Ağustos Çarşamba, 21.00-22.00

Program Kanalı:
* Program online, Zoom programı üzerinden yapılacaktır.
* Katılım linkleri, başvuru aşamasındaki e-posta adresine gönderilecektir.

Program Materyalleri:
* YİA Katılım Belgesi verilmektedir.
* Program kaydı alınmaktadır. Kaçıranlar veya tekrar izlemek isteyenler için 15 gün içinde tekrar izleme hakkı verilmektedir.

Kimler Katılabilir?
Programa, Yeni İnsan Akademi’nin Terapötik Hikâye Yazarlık ve Anlatım Atölyesi’ne katılanlarla birlikte bu dönem katılmayı düşünen adaylar başvurabilmektedir.

Mehmet Teber, Klinik Psikolog
1980 yılında İzmit’te dünyaya geldi. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi burada okudu. Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden 2003 yılında “Onur Derecesi” ile mezun oldu.

İlk yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri’nde, ikincisini ise Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji’de aldı. İkinci yüksek lisansını oyun terapisi alanındaki tezi ile tamamladı. Mehmet Teber halen Klinik Psikoloji alanındaki doktorasına devam etmektedir.

Teber, Yenikapı Psikoloji, Terapi Yayınları’nın Genel Yayın Danışmanıdır.

KİMLER KATILABİLİR?:
Programa, Yeni İnsan Akademi’nin Terapötik Hikâye Yazarlık ve Anlatım Atölyesi’ne katılan ve bu sene katılacak adaylar katılabilmektedir.

BAŞVURU FORMU:
Katılım kriterlerine uygunsanız, başvuru formunu doldurabilirsiniz. Başvuru formunuza onay e-posta adresinize gönderilecektir.

ÖDEME:
Onay linki akabinde “ödeme linkine tıklayarak” veyahut eğitim ödeme portalının bulunduğu “www.digetemarket.com” sitesinde bulunan, eğitimler sekmesindeki ilgili eğitimi seçerek ödeme yapabilirsiniz. Vade farkı olmadan iki taksit yapılmaktadır.

PROGRAM KATILM LİNKİ:
Programa katılım linki, kayıtlı e-posta adresinize gönderilecektir.

İLETİŞİM:
Merak ettiğiniz hususlar olduğunda veyahut sorun yaşadığınız durumlarda aşağıdaki iletişim kanallarından irtibat kurabilirsiniz.

E-posta           : [email protected]
Instagram     : @yeniinsanakademi
Telefon           : 0533 314 30 99
Whatsapp      : 0850 305 35 99

Ön Başvuru Yap

*Ön başvuru onayı, e-postanıza gönderilir.

Ödeme Linki

* Ön başvuru onayından sonra, www.digetemarket.com eğitim portalından ilgili program adı seçilerek ödeme yapılır.