19 Aralık 2022 I Pazartesi I 21.30-23.00 / 1. Hafta- 2 Ders / Zoom, online
25 Aralık 2022 I Pazar I 12.00- 14.00 / 2. Hafta- 2 Ders / Zoom, online ve yüz yüze
25 Aralık 2022 I Pazar I 12.00- 14.00 / Etkinlik: İmza günü ve söyleşi
Duygusal Kas Metodu’yla
Kronik Hastalıkları Olan Çocuklar İçin Terapötik Müdahaleler Atölye Programları
‘YİA Uzmanlık Atölyeleri’


YİA- Uzmanlık Atölyeleri
Program Adı Kronik Hastalıkları Olan Çocuklar İçin, Duygusal Kas Metodu’yla Hazırlanan Terapötik Müdahaleler Atölye Programı.
“Besin Alerjisi, Çölyak, Astım, Diyabet”
Eğitimci/ler Çağla Tuğba Selveroğlu, Uzman Psikolog
Konuk Dr. Tuba Coşkun
Uygulama Yeni İnsan Akademi
Ay Aralık
Ders Sayısı 4
Tarih 19.12.2022 Pazartesi I  25.12.2022 Pazar
Gün- Saat Pazartesi- 21.30: 23.00 I Pazar: 12.00-14.00
Fırsat * Katılımcılara “Çocuklara Kolaylaştırıcı Öyküler Dizisi- 4 Kitap” hediye edilmektedir.
* 25 Kasım Pazar günü, imza günü ve söyleşi de yapılacaktır.
* YİA Uzmanlar Üyelik Grubu’na üye olanlara özel indirim uygulanmaktadır.
* İlk otuz kişi 25 Aralık’ta yapılacak yüz yüze programına katılabilecektir.
* Bu programa katılan uzmanlar, “Duygusal Kas Metodu’yla Kronik Rahatsızlığı Olan Çocuklar İçin Terapötik Müdahaleler, Uygulayıcı Eğitimi”ne katılmaya hak kazanacaktır. YİA’nın bu konudaki kurumsal desteklerinden faydalanacaktır.
Katılım Şekli * Online, zoom programı üzerinden. Son hafta hem online hem de yüz yüze.
* Yüz Yüze (İlk başvuran 30 kişi, 4. haftadaki programa yüz yüze olarak katılabilecektir.)
Katılım Adresi THE CENTRAL PALACE BOSPHORUS
Kocatepe, Lamartin Cd. No:18, 34437 Beyoğlu/İstanbul
(Taksim Meydanı, İş Bankası Sokağı)
Materyaller Çocuklara Kolaylaştırıcı Öyküler Dizisi- 4 Kitap ve YİA Katılım Sertifikası
Ücret 900,00 TL “YİA Üyelerine özel indirim yapılmaktadır.”
Konu Kronik hastalıkları 0lan çocuklara yönelik, Duygusal Kas Tekniği’yle hazırlanan terapötik müdahalelerin ele alınacağı atölye programı. “Besin Alerjisi, Çölyak, Astım, Diyabet” gibi kronik rahatsızlıklarda uygulanabilecek başarılı, örnek ve pratik uygulamalar ele alınacaktır.
Kazanımlar “Besin Alerjisi, Çölyak, Astım, Diyabet” gibi kronik rahatsızlıklara Duygusal Kas Tekniği’nin getirdiği özel yaklaşımlar ve uygulamalar hakkında beceri kazanacaklardır.

*Bu programa katılan uzmanlar, “Duygusal Kas Tekniği’yle Kronik Rahatsızlığı Olan Çocuklar İçin Terapötik Müdahaleler, Uygulayıcı Eğitimi”ne katılmaya hak kazanacaktır. YİA’nın bu konudaki kurumsal desteklerinden faydalanacaktır.

Fırsat * Katılımcılara “Çocuklara Kolaylaştırıcı Öyküler Dizisi- 4 Kitap” ve YİA Katılım Sertifikası hediye edilmektedir.
* 25 Aralık Pazar imza günü ve söyleşiye katılma fırsatı.
* YİA Uzmanlar Üyelik Grubu’na üye olanlara özel indirim uygulanmaktadır.
* İlk otuz kişi 25 Aralık’ta yapılacak yüz yüze programına katılabilecektir.
* Bu programa katılan uzmanlar, “Duygusal Kas Metodu’yla Kronik Rahatsızlığı Olan Çocuklar İçin Terapötik Müdahaleler, Uygulayıcı Eğitimi”ne katılmaya hak kazanacaktır.
* YİA’nın bu konudaki kurumsal desteklerinden faydalanacaktır.
Katılım Şekli Online, Zoom programı. İlk 2 ders Zoom, son iki ders ise hem online hem de yüz yüze yapılacaktır. Son hafta, Çocuklara Kolaylaştırıcı Öyküler Dizisi’nin Yazarı Uzman Psikolog Çağla Tuğba Selveroğlu tarafından imza saati de düzenlenecektir.
Katılım Adresi THE CENTRAL PALACE BOSPHORUS
Kocatepe, Lamartin Cd. No:18, 34437 Beyoğlu/İstanbul
(Taksim Meydanı, İş Bankası Sokağı)
Süre Dersler: 2 Hafta, 1’er saatlik 2 Oturum. Toplam 4 saat. İmza günü ve söyleşi: 1 saat.
Materyaller Çocuklar İçin Kolaylaştırıcı Öyküler Dizisi-4 Kitap ve Katılım Sertifikası
Katılımcılar Ruh sağlığı uzmanları, oyun terapistleri, PDR’ciler, doktorlar, hemşireler, çocuk gelişimciler, aile danışmanları, özel eğitimciler, rehabilitasyon kuruluşları, ilgili üniversitelerin 4. sınıf öğrencileri, okullar, STK’lar

Duygusal Kas Metodu’yla
Kronik Rahatsızlığı Olan Çocuklar İçin Terapötik Müdahale Atölye Programları,
“Besin Alerjisi, Çölyak, Astım, Diyabet”

Klinik Psikolog Çağla Tuğba Selveroğlu, Duygusal Kas Metodu’nu kullanarak, “Besin alerjisi, Çölyak, Astım, Diyabet” gibi kronik rahatsızlıkların farkındalığı ve iletişimi konusunda, yayınlar hazırlamış, atölye programları hazırlamıştır.

Yeni Aile Yayınları ve Yeni İnsan Akademi iş birliğiyle geliştiren çalışmalar sonucunda “Duygusal Kas Tekniği’yle Çocuklar İçin İyileştirici Terapötik Müdahaleler” hikâye dizisi, materyaller ve eğitim programları ortaya çıkmıştır. İlk dört konu, “Besin Alerjisi, Astım, Diyabet ve Çölyak”tır. Programda 4 konuya dair Duygusal Kas Tekniği’yle yapılan özel yaklaşımlar konusunda beceriler kazanılacaktır.

Eğitimler, Klinik Psikolog Çağla Tuğba Selveroğlu tarafından verilecektir. Programlarda, Dr. Tuba Coşkun sağlık uzmanı olarak konuk alacaktır.

Katılımcılar, “Besin Alerjisi, Çölyak, Astım, Diyabet” gibi kronik rahatsızlıklara Duygusal Kas Tekniği’yle getirdiği özel yaklaşımlar ve uygulamalar hakkında beceri kazanacaklardır. Duygusal Kas Tekniği’yle hazırlanan materyallerdeki hikayeler, uygulamalar ve etkinlikler eğitime zenginlik katacaktır.

Bu programa katılan uzmanlar, “Duygusal Kas Tekniği’yle Kronik Rahatsızlığı Olan Çocuklar İçin Terapötik Müdahaleler, Uygulayıcı Eğitimi”ne katılmaya hak kazanacaktır.
YİA’nın bu konudaki kurumsal desteklerinden faydalanacaktır.

Çağla Tuğba Selveroğlu, Klinik Psikolog

2006 yılında Maltepe Üniversitesi psikoloji (burslu) bölümünü fakülte 3. olarak bitirmiş ve yine aynı üniversitede klinik psikoloji (burslu) yüksek lisansını tamamlamıştır. Hayatı boyunca hep meraklı ve çok soru soran bir çocuk olan Selveroğlu; mesleki gelişimi için pek çok eğitim almıştır.

Yayımlanmış 5 kitap bölümü ve bir adet bireysel kitabı bulunmaktadır. Aldığı tüm eğitimler onu en mutlu olduğu yere, çocukların iyileşme yolculuğuna yönlendirmiştir. Meslek hayatı boyunca çocukların, hikayelerle yaşadıkları zorlukların daha rahat üstesinden geldiklerini deneyimlemiştir.

Bu deneyimden yola çıkarak hastalıklar, sağlık kontrolleri, tedavi sürecinde baş edilmesi gereken zorluklar konulu bir kitap serisi oluşturmaya karar vermiştir. Çocuklara şifa olması niyetiyle yazdığı Çocuklara Kolaylaştırıcı Öyküler Serisi’nde, Duygusal Kas Tekniği’ni kullanmıştır.

KİMLER KATILABİLİR?:
Ruh sağlığı uzmanları, çocuklar ve ailelerle çalışan uzmanlar, oyun terapistleri, özel eğitimciler, eğitimciler, çocuk gelişimcileri, aile danışmanları, ilgili meslek grupları ve ilgili üniversitelerin 4. sınıf öğrencileri

BAŞVURU FORMU:
Katılım kriterlerine uygunsanız, başvuru formunu doldurabilirsiniz. Başvuru formunuza onay e-posta adresinize gönderilecektir.

ÖDEME:
Onay linki akabinde “ödeme linkine tıklayarak” veyahut eğitim ödeme portalının bulunduğu “www.digetemarket.com” sitesinde bulunan, eğitimler sekmesindeki ilgili eğitimi seçerek ödeme yapabilirsiniz.

PROGRAM KATILM LİNKİ:
Programa katılım linki, kayıtlı e-posta adresinize gönderilecektir.

İLETİŞİM:
Merak ettiğiniz hususlar olduğunda veyahut sorun yaşadığınız durumlarda aşağıdaki iletişim kanallarından irtibat kurabilirsiniz.

E-posta           : [email protected]
Instagram     : @yeniinsanakademi
Telefon           : 0533 314 30 99
Whatsapp      : 0850 305 35 99

Ön Başvuru Yap

*Ön başvuru onayı, e-postanıza gönderilir.

Ödeme Linki

Ön başvuru onayından sonra, www.digetemarket.com eğitim portalından ilgili program adı seçilerek ödeme yapılır.